Yıldızlı Projeler Yarışması 2021

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü (IEEE YTÜ) tarafından üniversite öğrencilerinin projelerini sahneye çıkarmalarına katkı sunmak, proje sahiplerini desteklemek ve bu alandaki gelişmelere katkı sunmak amaçlarıyla Yıldızlı Projeler Yarışması 2021 düzenleniyor. Her yıl düzenlenen ödüllü proje yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Yıldızlı Projeler Yarışması 2021

  Düzenleyen: Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü (IEEE YTÜ) 
   Kategori: Proje Yarışması, Fikir Yarışmaları, Kültür-Sanat Yarışması, Tasarım Yarışması, Üniversite Yarışması, Girişimcilik Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye ve KKTC
  Kimler Başvurabilir:

Ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 20 MAYIS 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: Haziran 2021
  Ödüller:

Henüz açıklanmamıştır.

Ancak daha önceki yıllarda para ödüllerieğitim, ağ desteği, ofis kullanımı ve çeşitli diğer destekler sunulmuştur.

   

- Advertisement -

Yarışma Hakkında

2009’dan bu yana Yıldızlı Projeler Yarışması, öğrencilerin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olarak bu projelerin ürüne dönüşmesinde rol oynayan, Start-upların projelerine destek olan, üniversite-sanayi iş birliğini somutlaştıran, genç ve pratik beyinlerin rekabet ettiği bir yarışmadır.

Yarışmamız iki ana kategoride (Öğrenci Projeleri, Start-up) proje başvurusu almaktadır.

Her kategori kendi içerisinde değerlendirilecek ve kategori birincilerine, ikincilerine ve üçüncülerine final günü ödülleri verilecektir.

Bilişimden makinaya, enerjiden sağlığa, elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendiriliyor.
12 yıldır Yıldızlı Projelerde, insanlığa hizmet edecek ve ihtiyaçlara çözümler getiren en güzel projeler seçilerek, hayat bulması için destek sağlanıyor.

Yarışma Amacı

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü (IEEE YTÜ), kurulduğu günden bu yana mesleki ve teknik gelişmelere önem veren, gerçekleştirdiği etkinliklerle ekip ruhunun, takım çalışmasının ve liderliğin en güzel örneklerini sergileyen, düzenlediği organizasyonlarla mühendis adayları ve iş dünyası arasında köprü oluşturarak mühendislik yetkinliğinin artmasına olanak veren bir öğrenci topluluğudur. Kulübümüz, vizyon sahibi üniversite öğrencilerini teşvik etmek ve onların çalışmalarına destek vermek amacıyla 2009 yılında ilki gerçekleştirilmiş olan “YILDIZLI PROJELER” proje yarışmasını düzenlemektedir.

Amacımız, üniversite öğrencilerinin ve Start-up’ların yapacakları çalışmaların kalitesini destek ve teşvik ile arttırarak, kabul edilen projelere ilgi duyacak kişi ve kurumlarla temasa geçmek; bu yolla danışmanlık, malzeme, laboratuvar ve hizmet desteği almak ve ortaya çıkan çalışmaların; bilim dünyasına, araştırma kurumlarına, sanayi kuruluşlarına ve sektöre duyurulmasına yardımcı olmaktır. Bu proje yarışması ile üniversite-sanayi iş birliği için somut bir adım atılmış olacaktır.

Proje Yarışması Başvuru Koşulları

  • IEEE YTÜ Yıldızlı Projeler Yarışması’na; T.C. ve K.K.T.C üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri, startup’lar proje konularında kısıtlama olmaksızın herhangi bir çalışma, proje ve bitirme tezi/projesi ile katılabilirler.
  • Bir kişi en fazla 1 proje ile başvurabilir.
  • Yarışmaya bireysel olarak katılım sağlanılabileceği gibi, bir ekip ile de katılım sağlanabilir. Ekip projesiyle katılım halinde ödül, proje ekibi adına verilecektir.
  • Yarışmaya başvuranlar farklı üniversitelerin öğrencileri ile birlikte bir grupta bulunabilirler.
  • Ödül kazanan proje ekiplerinin tüzel bir kişilik oluşturmaları zorunludur. Tüzel bir kişilik oluşturmayan proje ekiplerine hak kazandıkları ödüller verilmeyecektir.
  • Finalist proje sahiplerinin prototip getirmeleri sunumu kolaylaştıracağı için tavsiye edilir.
  • Yarışmaya www.yildizliprojeler.com  adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
  • Yarışmaya herhangi bir kısıtlama olmaksızın istenilen herhangi bir konuda başvuru yapılabilir.
  • Yarışma süreci kısmında açıklanan takvimden süreci takip edebilirsiniz. Finalist projelere tarafımızdan iletişime geçilecektir.

Yarışma İletişim

Yıldızlı Projeler YarışmasıYıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi B-Blok Esenler/İSTANBUL

Tel: 0850 8 111 979 (YPY)
yildizliprojeler@ieeeytu.com

Yıldızlı Projeler Yarışması 2021 Ödülleri

Henüz açıklanmamıştır.

Ancak daha önceki yıllarda para ödüllerieğitim, ağ desteği, ofis kullanımı ve çeşitli diğer destekler sunulmuştur.

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 20 Mayıs 2021

Ön Değerlendirme: 7 – 15 Haziran 2021

Yıldızlı Projeler Değerlendirme Kurulu Değerlendirmesi: 16-30 Haziran 2021

Finalistlerin İlanı: 1 Temmuz 2021

Eğitim: 5-9 Temmuz Nisan 2021

Final Günü ve Ödül Töreni: 13 Temmuz 2021

Yıldızlı Projeler Yarışması 2021 Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.yildizliprojeler.com/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap