22 Mart Dünya Su Günü Resim Yarışması

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında 22 Mart Dünya Su Günü Resim Yarışması düzenleniyor. Genç nesillerde suyun bilinçli tüketilmesi ve bu alanda bilgi düzeyinin artırılması amacıyla düzenlenen ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

 

22 Mart Dünya Su Günü Resim Yarışması

  Düzenleyen: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü  
  Kategori: Resim, Tasarım, Kültür Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

Ortaokulların 7. ve 8. sınıfındaki öğrenciler.

  Son Başvuru Tarihi: 12 ŞUBAT 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: ŞUBAT/MART 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: 3.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.500 ₺
Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺
+ Plaket

 

.

   

- Advertisement -

Yarışma Konusu

Suyun Değeri

Resim Yarışması Amacı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle “Suyun Değeri” konulu resim yarışması ile konunun öneminin Ortaokulu öğrencilerine benimsetilmesi ve genç nesillerin bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususları sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin öğrencilere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.

Resim Yarışması Katılım Şartları

  • Ortaokulların 7. ve 8. sınıfındaki öğrenciler bu yarışmaya katılabileceklerdir.
  • Resimler, A3 (29.5 cm x 42 cm) resim kâğıdına pastel boya, sulu boya veya guaj boya tekniği ile yapılacaktır. Bunların haricindeki, ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Resimlerin arka yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okul adresi ve telefonu, velinin veya danışman öğretmenin (kendi açık rızasıyla) cep telefonları mutlaka yazılacaktır.
  • Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, resimlerin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yardım alınmamış eserleriyle katılabilir.
  • İlgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine 12.02.2021 tarihine kadar gönderilmeyen veya Bölge Müdürlüklerince değerlendirmeye alınmayan resimler, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmeyecektir.
  • Resim, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmeli, ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

Değerlendirme

1. Aşama

Okul İdaresi, öğrenciler tarafından hazırlanan resimleri değerlendirerek sadece birinci seçtiklerini en geç 12.02.2021 tarihine kadar ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine gönderecektir.

2. Aşama

Okul İdarelerince birinci seçilen resimler; Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinde oluşturulacak Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve Bölge Müdürlüğü düzeyinde birinci, ikinci, üçüncü olanlar belirlenerek Bölge Müdürlüklerince ödüllendirilecektir. Bölge Müdürlükleri, sadece birinci seçilen resmi en geç 19.02.2021 tarihine kadar, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü – Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na gönderecektir.

3. Aşama

Bölge Müdürlüklerince birinci seçilen resimler; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce oluşturulacak Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek Türkiye genelindeki yarışma sonucunda birinci, ikinci ve üçüncü olanlar seçilecektir.

Seçici Kurul

BaşkanSerhat SAYINERDestek Hizmetleri DairesiBaşkan Yardımcısı
ÜyeFigen BAYRAKTARProje ve İnşaat Dairesi BaşkanlığıMimar
ÜyeNadide DEMİRİşletme ve Bakım Dairesi BaşkanlığıZiraat Yük.Müh.
ÜyeFiliz KOLCUDestek Hizmetleri Dairesi BaşkanlığıÇocuk Gelişimcisi
ÜyeGülçin ERDEMDestek Hizmetleri DairesiMemur

Resimlerin İadesi

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen resimlerin dışındaki dereceye giremeyenlerin iadesi;

İstek halinde 02.04.2021 tarihinden itibaren 15 gün içinde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinden eser sahipleri tarafından elden ya da dilekçe karşılığı ücreti yarışmacı tarafından ödenecek posta veya kargo ile geri alınabilir, bu tarihler arası teslim alınmayan eserler hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.

22 Mart Dünya Su Günü Resim Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 3.000 ₺

İkincilik Ödülü: 2.500 ₺

Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺

+ Plaket

Ödül töreni, 22 Mart 2021 tarihinde Ankara veya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü yerde yapılacak olup ödül sahibi öğrenci ve bir refakatçısının (Öğretmeni veya Velisi) ulaşımı ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerince, bir günlük konaklamaları ise törenin yapılacağı ilgili Bölge Müdürlüğü’nce sağlanacaktır.

Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri; teşvik için mansiyon plaketi ile ödüllendirilebilecektir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 12 ŞUBAT 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: ŞUBAT/MART 2021

22 Mart Dünya Su Günü Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.dsi.gov.tr/Haber/Detay/1116

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap