Alfemo Tasarım Yarışması

Alfemo Mobilya tarafından, gelişen teknolojinin yenilikçi fikirlerle birleşerek çocuk ve genç mobilyalarına yansıtılması amacıyla Alfemo Tasarım Yarışması düzenleniyor. Bireysel ve ekip olarak katılımın mümkün olduğu para ödüllü tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Alfemo Tasarım Yarışması

  Düzenleyen:

Alfemo Mobilya

  Kategori: Tasarım, Fikir, Mobilya, Diğer
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir: Üniversite öğrencileri.
  Son Başvuru Tarihi: 25 HAZİRAN 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 2020
  Ödüller:

Birinci: 15.000 ₺

İkinci: 7.500 ₺

Üçüncü: 5.000 ₺

Mansiyon: 1.000 ₺  Hediye Çeki(5 Kişiye)

Alfemo Özel Ödülü : Alfemo Tasarım Ofisi’nde 1 Ay Staj

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

Hızla gelişen teknolojinin hayatımıza olan etkisinin artmasıyla, kişilerin yaşam alanları da etkilenmeye başlamıştır. Alfemo ve Kids&Teens’in düzenleyeceği Alfemo Tasarım Yarışması yaşam alanlarımızın vazgeçilmez ürünü olan mobilyayla teknolojinin entegrasyonunu kurgulayarak yeni nesil mobilyalara yönelik yenilikçi ve yaratıcı fikirleri desteklemek amacıyla düzenlenmektedir.

Bu bağlamda; çocuk ve gençlere yönelik teknolojinin eğitici ve öğretici fonksiyonlarını ortaya çıkaran mobilya tasarımları beklenmektedir.

Yarışmanın Teması

Teknolojinin Çocuk ve Genç Mobilyalarına Entegrasyonu

Organizasyon

Yatpa Dayanıklı Tüketim Malları San. Tic. A.Ş. Alfemo Mobilya, Kids&Teens tarafından düzenlenmektedir.

Alfemo Tasarım Yarışması Başvuru Koşulları

  • Yarışmaya bireysel veya grup olarak katılınabilir.
  • Bireysel katılımcıların ya da grup olarak yapılacak katılımlarda grup üyelerinden en az birinin, üniversitelerin Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri’nin ilgili bölümlerinde ön lisans, lisans veya lisansüstü derecesinde eğitimlerini sürdürüyor olmaları gerekmektedir.
  • Diğer branşlardan katılacak öğrenciler için, tasarım ekibinde (b) maddesindeki koşulu yerine getiren en az bir üye olması gerekmektedir.
  • Yarışmaya katılan her proje için özgünlük, daha önce üretilmemiş olması, kamuya sunulmamış olması, benzer başka bir yarışmada dereceye girmemiş ve ödül almamış olması şartları aranmaktadır. Bu koşulların aksinin tespiti durumunda proje geçersiz sayılacaktır.
  • Her birey veya grup en fazla üç farklı projeyle yarışmaya katılabilir.
  • Yarışmaya gönderilen projenin özgün bir çalışma olmaması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk katılımcıya aittir.

Katılım Formatı

Başvurular www.alfemotasarimyarismasi.com adresinden ulaşılacak dijital başvuru formatının doldurulması ve aşağıdaki belgelerin yine aynı internet adresi üzerinden sisteme yüklenmesi yoluyla kabul edilecektir. Yarışmacılar başvurularını yaparken 6 haneli harf veya rakamlardan oluşan proje rumuzu oluşturmalıdır ve EK_2 ve EK_3’te belirtilen maddelerde sadece bu rumuzu kullanmalıdır.

Rumuz, hiçbir şekilde katılımcının kimliğini belli edecek bilgi ve ibare içermemelidir.

Projenin dereceye girmesi veya ödül alması durumunda başvuru formunun ıslak imzalı bir kopyası ile tüm diğer eklerin basılı kopyalarının ibrazı istenecektir.

EK_1: Öğrenci belgesi

Üniversitelerin ilgili bölümlerine bağlı olan katılımcıların bağlı oldukları üniversitelerden alacakları öğrenci belgesi .JPEG veya .PDF formatında sisteme yüklenmelidir.

NOT: Grup olarak yapılan başvurularda grupta yer alan en az bir kişinin ilgili bölümlerde öğrenci olduğunun belgesini ibraz etmesi yeterlidir.

EK_2: Çizim Görsel ve Açıklamalar

Projeye ait çizim, resim ve açıklamaların bir arada yer aldığı paftaları en fazla 3 adet A3 boyutunda 150 DPI çözünürlükte her bir dosyanın büyüklüğü 5 MB’ı geçmeyecek şekilde .JPEG veya .PDF formatında sisteme yüklenmelidir. Yüklenecek dosyalardan biri isteğe bağlı olarak projenin işleyişini, nasıl kullanıldığını veya çalıştığını gösteren bir animasyon dosyası AVI formatında yine dosyanın büyüklüğü 5 MB’ı geçmeyecek şekilde sisteme yüklenebilir. Proje sunum dosyalarının sağ alt köşesinde katılımcılar tarafından belirlenmiş 6 haneli rumuz yazılacaktır.

EK_3: Proje Raporu

Türkçe olarak projeyi anlatan ve maksimum 300 kelimeden oluşan proje raporudur. Raporda sırasıyla hangi açıdan özgün olduğu hangi mekanda kullanılacağı, kullanıcı ve mekanla ilişkisi, malzeme ve detay bilgisi ve nasıl kullanıldığına dair bilgiler verilecektir. Raporun başlığına katılımcılar tarafından belirlenen 6 haneli rumuz yazılacaktır.

Yarışma Jürisi

Doç. Dr. Hakkı Tonguç Tokol — Marmara Üniversitesi

Dr. Öğr. Üyesi Tolga Benli — Yaşar Üniversitesi

Doç. Dr. Selçuk Demirci — Ege Üniversitesi

Dr. Öğr. Üyesi Can Özcan — Ekonomi Üniversitesi

Öğr. Gör. Dr. Hande Atmaca Çetin —Ekonomi Üniversitesi

 YARIŞMA TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi: 25 HAZİRAN 2020

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2020

Sergi Yeri ve Zamanı

Projelerin sergileneceği yer yarışma sonuçlarının ilanıyla açıklanacaktır. Eser sahibi veya sahipleri yarışmaya katılmakla eserinin sergide sergilenmesini ve yarışma dolayısıyla yapılacak yayında eserinin yer almasını önceden kabul etmiş sayılır.

Yarışma Sonuçlarının İlanı

Yarışma sonuçları İdarenin yarışma web adresinde yayınlanacaktır.

Alfemo Tasarım Yarışması Ödülleri

Birinci: 15.000 ₺

İkinci: 7.500 ₺

Üçüncü: 5.000 ₺

Mansiyon: 1.000 ₺  Hediye Çeki(5 Kişiye)

Alfemo Özel Ödülü : Alfemo Tasarım Ofisi’nde 1 Ay Staj

          

Alfemo Tasarım Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://alfemotasarimyarismasi.com/

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap