Eti Sen Gençsin Güç Sensin Fikir Yarışması

Eti ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğinde, bilim, kültür-sanat, spor ve sosyal sorumluluk konularında fark yaratan, yaptıkları ve başarılarıyla ilham kaynağı olan 15-25 yaş aralığındaki gençlere erişmek ve gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sunmak amaçlarıyla Eti Sen Gençsin Güç Sensin Fikir Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fikir yarışması başvuruları devam ediyor.

Eti Sen Gençsin Güç Sensin Fikir Yarışması

Düzenleyen:Eti ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğinde
Kategori:Proje Yarışmaları, Fikir Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:15 – 25 yaş aralığındaki herkes.
Son Başvuru Tarihi:1 TEMMUZ 2022
Sonuç Açıklanma Tarihi:2022
Ödüller:Mentörlük Desteği
Hibe Desteği
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Eti Sen Gençsin Güç Sensin Projesi Hakkında

Eti olarak yürüttüğümüz uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleriyle toplum ve çevre için sürdürülebilir değer yaratmayı, bu sayede gelecek nesillere daha mutlu ve daha yaşanabilir bir dünya bırakılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu kapsamda Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle 2019 yılından bu yana yürüttüğümüz ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesi ile bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor olmak üzere 4 kategoride hedef ve projeleri olan azimli gençlerimize hayallerini gerçekleştirmeleri için fırsat sunmayı amaçlıyoruz.

‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ sosyal sorumluluk projesinin hayata geçmesindeki en önemli konuların başında, günümüz gençliğinin geleceğe dair yaşadığı ciddi kaygılar ve ümitsizlikler geliyordu. Yapılan pek çok araştırma, gençlerin hayal kurmadıklarını ve hayallerine ulaşmak için gerekli çalışma motivasyonuna sahip olmadıklarını gösteriyor.

Ancak içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun azimle ve cesaretle çalışıp büyük başarılara imza atan gençlerimiz de bulunuyor. Eti olarak, ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projemizi kendi gayretleriyle hayallerini başarmaya çalışan gençlerimizi desteklemek ve hikayelerini görünür kılarak diğer gençlere cesaret vermelerini sağlamak için yürütüyoruz.

Sen Gençsin Güç Sensin Başvuru Koşulları ve Süreci

‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ proje ile Türkiye’nin dört bir yanında bilim, kültür-sanat, spor ve sosyal sorumluluk konularında fark yaratan, yaptıkları ve başarılarıyla ilham kaynağı olan 15-25 yaş aralığındaki gençlerimize erişilmesi ve hedeflerine ulaşmalarının desteklenmesi hedefliyoruz.

Alanında uzman jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler ile her yıl 4 kategoride belirlenen toplam 16 gencimize, mentorluk ve hibe desteği sağlayarak hayallerinin peşinden koşmaya cesaretlendiriyor, başarıya giden yolda yanlarında oluyoruz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın internet sitesi üzerinden her yıl Mayıs-Haziran döneminde başvuruları açarak Türkiye genelinde geniş bir çağrı yapıyoruz. Projeye başvuran gençlerimiz, proje için belirlenen kriterler doğrultusunda TOG’un ön elemesinden geçiyorlar.

Ön değerlendirme sonrası yarı finale kalan gençlerimiz ‘Sen Gensin, Güç Sensin’ dijital kampına katılmaya hak kazanıyor. Daha fazla gence destek olmak ve fayda sağlamak amacıyla 128 gencimizle çevrimiçi olarak 2 günlük bir kamp gerçekleştiriyoruz. Kampımıza çok değerli isimler katılarak gençlerimize ufuklarını açıcı konuşmalar yapıyorlar. Çevrimiçi kampın ardından TOG tarafından belirlenen 64 gencimizin başvuru formlarını jüri üyelerimizin değerlendirmelerine sunuyoruz ve proje kriterlerine en uygun bulunan her kategorideki 4 gencimizi belirliyoruz. Projemiz kapsamında en önemli değerlendirme kriterimiz ise gençlerimizin kurdukları hayale ulaşmak için gösterdikleri azim ve kararlılık.

Eti Sen Gençsin Güç Sensin Fikir Yarışması Ödülleri

Mentörlük Desteği
Hibe Desteği

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 1 TEMMUZ 2022

Sonuç Açıklanma Tarihi: 2022

Eti Sen Gençsin Güç Sensin Fikir Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.tog.org.tr/projelerimiz/eti-sen-gencsin-guc-sensin-projesi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.169 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap