İnegöl’ün Patililerine Fotoğraf Yarışması

İDOHA, İFSAD, İnegöl Kent Konseyi ve İnegöl Belediyesi ortak çalışması ile “İnegöl Sokaklarındaki Pati İzleri” konulu İnegöl’ün Patililerine Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

 

İnegöl’ün Patililerine Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen:

İDOHA, İFSAD, İnegöl Kent Konseyi ve İnegöl Belediyesi

  Kategori: Fotoğraf, Kültür-Sanat, Fotoğrafçılık
  Kapsadığı Şehir: İnegöl
  Kimler Başvurabilir:

İnegöl’de yaşayan 15 yaş üzeri herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 28 EKİM 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 9 KASIM 2020
  Ödüller:

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺

İkincilik Ödülü: 3.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺

Mansiyon Ödülü: 500 ₺

+ Teşekkür Belediyesi

   

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

Sokak hayvanının bir gününü, sokaktaki zorlu yaşamı, duyguları, hüznü, insanla olan iletişimindeki mutluluğunu, hayatta kalmak için verilen çabayı topluma kabullendirmek ve toplumda farkındalık yaratmaktır. Bu fotoğraf yarışması sayesinde sokak hayvanlarına bakmanın kaldırımın kenarına koyduğumuz bir kap mamanın, suyun hatta arta kalan yemeklerin onlara can olduğu bilincinin oluşturulmasını sağlamaktır. Gençlerin ve çocukların sokak hayvanları ile olan iletişimine de önem verilen yarışmada sokak hayvanları ile ilgili olumsuz duygular oluşturacak fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir. Fakat çektikleri zorlukları anlatan fotoğraflar konuya dahil edilecektir.

Katılım Koşulları ve Şartları

 • Fotoğraf yarışması, İnegöl’de yaşayan ve 15 yaş ve üstü herkese açıktır.
 • Fotoğrafların, fotoğraf makinesiyle ya da cep telefonu ile ve yarışmacı tarafından çekilmiş olması gerekmektedir. Size ait olmayan fotoğraflarla başvurmanız halinde, telif haklarıyla ilgili hukuksal sorumluluk şahsınıza ait olacaktır. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır.
 • Yarışmaya gönderilecek eserler daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış olmalıdır. Yarışmaya katılmak üzere gönderilen çalışmaların geri verilmesi söz konusu değildir.
 • Orijinal fotoğrafların üzerinde renk düzeltmesi, keskinleştirme gibi işlemler kısıtlı olmakla beraber düzeltmeleri aşırıya kaçmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Bu konuda jürinin kanaati esastır
 • Katılımlar yarismainegol@inegol.bel.tr mail adresine gönderilerek yapılacaktır. Bir kişi en fazla 3 fotoğraf ile katılabilir.
 • Fotoğrafların uzun kenarı minimum 2500 piksel olmalıdır.
 • Fotoğrafların çözünürlüğü minimum 240 dpi olmalıdır.
 • Her fotoğrafın dosya boyutu minimum 2MB olmalıdır.
 • Fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ait isim, imza, logo ve tarih vb. bilgiler olmamalıdır.
 • Yarışmaya gönderilen her fotoğraf isimlendirilecektir. İsimlendirme şu şekilde yapılacaktır. Sizin belirleyeceğiniz bir rumuz + fotoğrafınıza verdiğiniz isim + numaralandırma. Örneğin; aliveli-cicekfotografi-1 gibi bir isimlendirme yapılmalıdır. İsimlendirme yapılırken Türkçe karakter kullanmamaya özen gösteriniz.
 • Fotoğraflar jpg/jpeg dosya formatında gönderilmelidir.
 • Fotoğrafların orijinal görüntüleri değiştirilmeden yapılan müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın aslı değiştirilmemelidir. Jüri gerektiği takdirde fotoğrafın aslını isteyebilir.

Telif ve Diğer Hususlar

 • Gönderilecek eserler, T.C. kanunlarına ve genel ahlak kurallarına aykırı olmayacaktır. Bu tür eserler, doğrudan ve haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılacak ve gereği görüldüğünde yasal takip gerçekleştirilecektir. Yarışmayı düzenleyen kurumlar yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin vb taleplerden sorumluluk fotoğrafı çeken ve /veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir. Bu konuda oluşabilecek ihtilaflarda yarışmayı düzenleyen kurumlar sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Yarışmaya katılan tüm fotoğrafların her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları fotoğraf sahibiyle birlikte yıl/süre sınırı olmaksızın İnegöl Belediyesi ve İDOHA (İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği)’ya ait olacaktır. Bu kullanımlar için fotoğraf sahibine ayrıca ücret ödenmeyecektir.
 • Yarışmaya katılanlar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Seçici Kurul (Jüri)

1- İbrahim Peynirci

2- Nilay Parlar

3- Şebnem Erkan

4- İsa Akalın

5- Resül Gümüş

6- Musa Subaşı

Değerlendirme ve Sergi

Sonuçların açıklanması ve ödül töreni, 9 Kasım günü 14.30 yapılacak sergide gerçekleştirilecektir.

Yarışma Sekreteryası

İnegöl Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Adres: Sinanbey Mah. Nuri Doğrul Cad. No:1 İnegöl/BURSA

Tel: 0 224 715 10 10

İnegöl’ün Patililerine Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺

İkincilik Ödülü: 3.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 2.000 ₺

Mansiyon Ödülü: 500 ₺

+ Teşekkür Belediyesi

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 28 EKİM 2020 

Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 9 KASIM 2020

İnegöl’ün Patililerine Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.inegol.bel.tr/guncel/haberler/inegol-sokaklarindaki-pati-izleri-fotograf-yarismasiyla-olumsuzlestirilecek

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap