İstanbul Temalı Hikâye Yarışması

İstanbul İl Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul’u Okuyorum Projesi Kapsamında gençleri okumaya ve yazmaya teşvik etmek amaçlarıyla İstanbul Temalı Hikâye Yarışması düzenleniyor. Dünya Öykü Günü münasebetiyle düzenlenen ödüllü öykü yarışması başvuruları devam ediyor.

İstanbul Temalı Hikâye Yarışması

  Düzenleyen: İstanbul İl Mili Eğitim Müdürlüğü  
  Kategori: Edebiyat Yarışmaları, Hikaye Yarışması, Öykü Yarışması, İlkokul Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan tüm lise öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 22 ŞUBAT 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2021
  Ödüller:

İlk üç dereceyi alanlar Kitap Seti ile ödüllendirilecektir.

   

- Advertisement -

Yarışma Amacı

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen İstanbul’u Okuyorum Projesi kapsamında Dünya Öykü Günü münasebetiyle İstanbul temalı kısa öykü yarışması düzenlenecektir.

Yarışmanın Konusu

Kısa Öykü Yarışması’nın teması İstanbul olarak belirlenmiştir.

Öykü Yarışması Başvuru Koşulları

  • Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel kurumlarda öğrenim gören ortaöğretim (lise) öğrencileri katılabileceklerdir.
  • Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
  • Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacaklardır.
  • Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
  • Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
  • Yarışmaya başvuru yapanlar eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, A-4 kâğıt boyutu ebadında, Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde, sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk, her satır arası 1,5 nk ve en fazla 10 sayfa olacak şekilde Word formatında hazırlayıp dijital ortamda ve ıslak imzalı EK-1 Başvuru Formu ve Taahhütnamesi ile görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Eserde yazarın kişisel bilgileri öykünün ilk sayfasının sol üst köşesinde yer alacaktır.

İstanbul Temalı Hikâye Yarışması Ödülleri

İlk üç dereceyi alanlar Kitap Seti ile ödüllendirilecektir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 22 ŞUBAT 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: MART 2021

Ödül Töreni: 2021

İstanbul Temalı Hikâye Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://istanbul.meb.gov.tr/www/istanbul-temali-hikye-yarismasi/icerik/3541

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap