Liseler Arası Yılın Cümlesi Yarışması

Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü kapsamında gençlerdeki milli ve manevi farkındalığın artmasına katkı sunmak amaçlarıyla Liseler Arası Yılın Cümlesi Yarışması düzenleniyor. Ödüllü yarışma başvuruları devam ediyor.

 

Liseler Arası Yılın Cümlesi Yarışması

  Düzenleyen: Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi   
  Kategori: Edebiyat Yarışmaları, Yazı Yarışması, Slogan Yarışması, Lise Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir:

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ortaöğretim okullarının hazırlık, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile açık öğretim lisesi, açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinden 18 yaşını tamamlamamış herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 8 MART 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 MART 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: 2.000 ₺
 
İkincilik Ödülü: 1.000 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 500 ₺
 
Mansiyon Ödülü: 250 ₺

Jüri Özel Ödülü: Kitap Seti

   

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

 • Büyük dava ve fikir adamı, İstiklâl Marşı şairi Mehmet Âkif ERSOY’un şair kişiliği, birleştirici yönü, kahramanlık sembolü olarak milletimize öncülük etmesi ile vatan ve millet sevdalısı olma özelliğinin öğretilmesi ve İstiklâl Marşı’nın kabulünün 100. Yılında, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri kapsamında Milli Şairimizi daha iyi tanımak ve anlamak,
 • 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanununda geçen “Türk milletinin milli ahlaki insani manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ailesini vatanını milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan yurttaşlar yetiştirmesi” amacına katkı sağlamak
 • Tarih bilincini güçlendirmek
 • Milletimizin vatan savunmasında gösterdiği kahramanlık destanlarını öğrencilerimize kavratmak ve fark edilmelerini sağlamak,
 • Okul Web Sitemizin öğrenciler tarafından ziyaret ve takip edilme oranlarını artırarak okul etkinliklerimizin daha geniş kitleye ulaşmasına katkı sağlamak

Yarışmanın Konusu

“İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” ile ilgili seçici kurul tarafından hazırlanmış olan “okul web sitemiz de yayınlanmış olan haber ve duyuruların bitiminde verilen 12 şifreyi bileştirerek “Yılın Cümlesi”ni bulmak

Yarışmaya Katılım Kriterleri

YarışmayaMillî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özelortaöğretim okullarınınhazırlık, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile açık öğretim lisesi, açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinden 18 yaşını tamamlamamış olanlar katılabileceklerdir.

Başvuruda Aranacak Şartlar

 • Yarışmaya katılacak başvuru formlarını elektronik ortamda doldurulacaklardır
 • Her öğrenci, yarışmaya en fazla bir (1) başvuru formu ile katılacaktır. Birden fazla başvuru ile yarışmaya online katılan öğrenciler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya katılacak öğrenciler tarafından , yılın cümlesi cevabı okul web sayfasında yer alan başvuru formundaki ilgili bölümler doldurularak online ortamda gönderilecektir.
 • Yarışma takviminde gönderilmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya katılacak öğrenciler yarışma başvurusunu online gerçekleştirdikten sonra yarışma şartnamesi eklerin de yer alan Açık Rıza Onayı ( Ek-2) ve Veli İzin Belgesi (Ek -3) nin ilgili kısımları doldurup onayladıktan sonra 152699@meb.k12.tr e posta adresine veya Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Şingah Mahallesi ,İmam Hatip Yolu Caddesi,No:39 Bayburt Adresine posta yolu ile Ek-2 ve Ek 3 belgelerini göndereceklerdir.

Başvuru Süreci

Yarışmaya katılacak öğrenciler daha önce belirlenmiş olan “Yılın Cümlesi”ni bularak elektronik ortamda Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul web adresindeki http://bayburtkizaihl.meb.k12.tr/ ) ilgili bölümleri doldurarak göndereceklerdir . Yarışmanın 1.si , “Yılın Cümlesi”ni ilk olarak doğru şekilde elektronik ortamda gönderen öğrenci olacaktır. Yarışmanın 2.ve 3.seçilen öğrencileri ile mansiyon ve jüri özel ödülüne hak kazanan öğrenciler ise cevabı doğru gönderen öğrenciler arasından seçici kurul tarafından kura ile belirlenecektir.

Ödüllendirme ve Ödül Töreni

Yarışmada dereceye giren öğrencilere, hediyeleri Covid 19 pandemisi tedbirleri kapsamında 12 Mart 2021 Cuma günü saat 14:00’da yapılacak olan İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliğinde takdim edilecektir. Ayrıca doğru cevabı gönderen öğrencilerden kura ile 20 öğrenciye “Mehmet Akif’in İdeal Nesli Asım” ile “Gençler için Safahat” isimli kitaplar “hediye edilecektir.

Yarışma sonuçları  http://bayburtkizaihl.meb.k12.tr/  adresinden duyurulacaktır.

Not: Yarışmaya katılım ücretsiz olup ödül törenine katılacak olan öğrencilerin yol ve barınma masrafları kendilerine ait olacaktır.

Diğer Hususlar

 • Seçici kurul üyelerinin kendilerinin 1.derece yakınlarının yarışmaya katılmaları yasaktır.
 • Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır. Seçici kurulun aldığı kararlara itiraz hakkı olmayacaktır.
 • Yarışmaya katılan engelli öğrencilerimize yönelik gerekli tedbirler okul idaresi tarafından alınacaktır.
 • Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, gerekli gördüğü durumlarda Milli Eğitim Bakanlığının onay ve izni ile Şartname üzerin de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Liseler Arası Yılın Cümlesi Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.000 ₺  

İkincilik Ödülü: 1.000 ₺  

Üçüncülük Ödülü: 500 ₺  

Mansiyon Ödülü: 250 ₺

Jüri Özel Ödülü: Kitap Seti

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 8 MART 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 NİSAN 2021

Ödül Töreni: 12 MART 2021

Liseler Arası Yılın Cümlesi Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://bayburtkizaihl.meb.k12.tr/icerikler/turkiye-geneli-yilin-cumlesi-yarismasi-basladi_10308209.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.244 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap