Maltepe Üniversitesi Anifest 2021 Animasyon Film Yarışması

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından Anifest 2021 kapsamında Animasyon Film Yarışması düzenleniyor. Öğrencilerin deneyim kazanmaları ve kendi eserlerini üretmelerini teşvik etmek amaçlarıyla düzenlenen Maltepe Üniversitesi Anifest 2021 Animasyon Film Yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Maltepe Üniversitesi ANİFEST 2021 Animasyon Film Yarışması

  Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü 
  Kategori: Animasyon Film Yarışması, Kültür – Sanat Yarışmaları, Üniversite Yarışmaları.
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

Tüm Lisans ve Lisansüstü öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 22 MART 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 5 NİSAN 2021
  Ödüller:
 
Birincilik Ödülü: 2.000 ₺
 
İkincilik Ödülü: 1.500 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺
   

Yarışma Amacı

2. Çizgi Film Festivali/ AniFest 2021 kapsamında gerçekleştirilecek olan Animasyon Film Yarışmasının amacı, katılımcıların, öğrencilik dönemlerinde gerek film üretimi gerekse yarışma katılımı deneyimleri kazanmalarını sağlamak, film yapımını özendirmek, desteklemek ve Türkiye’de animasyon film üretimine katkıda bulunmaktır.

Yarışma Konusu

Konu serbesttir, herhangi bir sınırlama yoktur.

Yarışma Başvuru Koşulları

 • Yarışmaya T.C vatandaşı olan lisans ve lisansüstü tüm üniversite öğrencileri katılabilir.
 • Yarışmaya, süresi 15 dakikayı geçmeyen filmler katılabilir.
 • Yarışmaya, 1 Ocak 2019 tarihinden sonra yapılmış filmler katılabilir.
 • Yarışmacılar birden fazla eserle başvurabilir.
 • Başka festivallere katılmış olmak başvuruya engel değildir.
 •  Başvuru yapan filmlerin üretim tekniği konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.
 •  Yarışmaya katılım için, başvuru formunun www.maltepe.edu.tr/anifest adresinden doldurulması gerekmektedir
 • Yarışmaya gönderilen filmlerin, ticari amaç gözetmeksizin okullarda ve üniversitelerdeki etkinliklerde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 • Festival Yönetimi, filmden 3 dakikalık bir bölümü, tanıtım amaçlı olmak koşuluyla kullanım hakkına sahiptir.
 • Ön jüri ve ana jürinin yargısı kesindir.
 • Ön Jüri değerlendirmesi sonunda en fazla 10 (on) film yarışmaya aday gösterilir.
 • Festival Yönetimi teknik olarak yeterli görmediği yapımları yarışmadan çekme hakkına sahiptir.
 • İstenen belgeler eksiksiz olarak festivale ulaştırılmadığı sürece başvuru tamamlanmış sayılmayacaktır. Bu nedenle istenen belgelerin tamamlanması başvurunun geçerli olması için zorunludur.
 • Ön Jüri tarafından izlenerek yarışmaya katılması uygun görülen filmler, festival basın toplantısında ve aynı gün festivalin resmi web sitesinde duyurulacaktır. Ön değerlendirmeyi geçemeyen film sahiplerine herhangi bir iletişim kanalından, ön değerlendirmeyi geçemedikleri bilgisi verilmeyecektir.
 • Ön elemeyi geçen 10 film, 5 Nisan 2021 Pazartesi günü web sayfasından duyurulacaktır. Birinci, ikinci ve üçüncülük ödülü alan filmler 9 Nisan Cuma günü online olarak yapılacak organizasyonla açıklanacaktır. Bu organizasyona ön elemeyi geçen on filmin en az bir temsilcisinin katılması uygun bulunmaktadır.
 • Filmlerin, uluslararası alanda gösterimini gerçekleştirmek için, İngilizce altyazıları tamamlanmış olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
   

Eserlerin Telif Hakları

 • Katılımcılar, filmlerinde telif hakkı doğuran “senaryo” ve “müzik” eserleri kullanmış ise belirtilmeli ve filmin yönetmeni bu eserlerle ilgili telifleri almış olmalıdır. Konuyla ilgili tüm sorumluluklar katılımcıya aittir
 • Katılımcılar, eserlerini yönetmen adı ile belirtilmek koşuluyla ticari olmayan gösterimlerdeki, reklam ve sosyal medya mecralarındaki gösterim haklarının Maltepe Üniversitesi’nde olduğunu kabul etmiş sayılır.
 • Yarışmayı kazanan eserin sahipleri; jeneriklerinde yayınladıkları basın bültenlerinde, gazete ilanlarında ve filmle ilgili her türlü tanıtım mecrasında “MALTEPE ÜNİVERSİTESİ 2. Çizgi Film Festivali / AniFest 2021 Animasyon Film Yarışması – “En İyi Animasyon Ödülü” nü aldığını belirten bir ibareyi yayınlamakla yükümlü olacaklardır.
   

Katılım Süreci ve Diğer Hususlar

 • Başvurular festivalin web sitesi üzerinden yapılır. Proje sahibi Katılım Formunda beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder. Başvuru aşamasında herhangi bir basılı materyal kabul edilmeyecek, istenen bilgi ve belgeler yalnızca e-posta ile kabul edilecektir. Festival Yönetimi tarafından talep edildiği takdirde gerekli materyaller filmin sahibi tarafından festivale posta yoluyla ulaştırılacaktır. Eksik, yanlış bilgi ve belgeli başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Yarışmaya katılmak için filmin video paylaşım sitelerine yüklenmesi gerekmektedir. Youtube platformu kullanılıyorsa “liste dışı” kategoride, vimeo platformu kullanılıyorsa “liste dışı” ya da “şifreli” yüklenmesi gerekmektedir. Filmlerin minimum 1080p çözünürlükte ve MP4 formatında yüklenmesi gerekmektedir.
 • Filmlerin İngilizce altyazılarının video platformunda seçenek olarak yüklenmiş olması gerekmektedir.
 • Ön elemeyi geçerek ilk 10’a giren filmler minimum 1080p çözünürlükte MP4 dijital kopyasını, İngilizce altyazı dosyasıyla birlikte indirme linkini göndermeleri gerekmektedir.
 • Ön elemeyi geçerek ilk 10’a giren filmler minimum 1080p çözünürlükte 30-60 saniye uzunlukta fragmanını dijital ortamda ulaştırılması gerekmektedir.

Not: Bu şartnamede ayrıca belirtilmeyen konulardaki karar yetkisi Maltepe Üniversitesi’ne aittir. Animasyon Film Yarışmasına katılan yapımcı, yönetmen, animatör ve filme katkısı bulunan diğer kişiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar. Bu şartnameden yapıma katkısı bulunan kişileri haberdar etmek, başvuru sahibi olan filmin yasal sahibinin sorumluluğundadır.

Animasyon Film Yarışması Koordinatörleri

 • Doç.Dr. Müjgan YILDIRIM – CFA Bölüm Başkanı
 • Dr. Ögr. Üyesi Emre ZENGİNEKEN- ÇFA Bölüm Başkan Yardımcısı
 • Dr. Ögr. Üyesi A. Nesrin AKÖREN – ÇFA EĞİTİM Koordinatörü
   

Animasyon Film Yarışması Organizasyon Sorumluları ve İletişim

Arş. Gör. H. Tuba CİVELEK

Tel: +90 0216 626 10 50 – 2769 

Arş. Gör. Petek SANCAKLI

Tel: +90 0216 626 10 50 – 2715

Adres: Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Marmara Eğitim Köyü 34857 Maltepe- İstanbul.

Web: https://www.maltepe.edu.tr/anifest

Email: anifest@maltepe.edu.tr

Maltepe Üniversitesi ANİFEST 2021 Animasyon Film Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.000 ₺

İkincilik Ödülü: 1.500 ₺

Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺

 • Jüri gerekli gördüğü durumlarda ‘Jüri Özel Ödülü’ adıyla, para ödülü içermemek koşuluyla filmin artistik ya da teknik dallarından birine özel ödül verebilir. Jüri Özel Ödülü bir tek yapıta ya da bir kişiye verilir.
 • Para ödülü, Başvuru Formunda adı bulunan gerçek ve/veya tüzel kişinin hesabına yatırılır.
 • Para ödülü almaya hak kazanan eser sahiplerine ödülleri, Maltepe Üniversitesi tarafından ödenir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 22 MART 2021

Ön Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 5 NİSAN 2021

Ödül Töreni ve Kazananların Açıklanması: 9 NİSAN 2021

Maltepe Üniversitesi ANİFEST 2021 Animasyon Film Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://maltepe.edu.tr/anifest/tr/sartname

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.214 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap