Mehmet Akif ve Bağımsızlık Mücadelesi Konulu Resim Yarışması

Hikmet Kiler Vakfı tarafından Hikmet Kiler Ödülleri kapsamında bağımsızlığın önemini vurgulamak ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anmak amaçlarıyla Mehmet Akif ve Bağımsızlık Mücadelesi Konulu Resim Yarışması düzenleniyor. Ödüllü resim yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Mehmet Akif ve Bağımsızlık Mücadelesi Konulu Resim Yarışması

  Düzenleyen: Hikmet Kiler Vakfı
  Kategori: Resim Yarışması, İlkokul Yarışması, Kültür – Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Bitlis
  Kimler Başvurabilir:

Bitlis’teki ilkokullarda kayıtlı 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 16 NİSAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 7 MAYIS 2021
  Ödüller:
 
Birincilik Ödülü: 5.000 ₺
İkincilik Ödülü: 2.500 ₺
Üçüncülük Ödülü: 1.500 ₺
   

- Advertisement -

Yarışmanın Amacı

“Mehmet Akif ve Bağımsızlık Mücadelesi” isimli resim, şiir, kompozisyon yarışması ile Temel Eğitim ve Ortaöğretim okullarındaki öğrencilerimizde bağımsızlığın önemi , Mehmet Akif’te Asım karakteri ve İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yıldönümü münasebetiyle milli bilinç uyandırmak.

Yarışmanın Konusu

İstiklal Marşımızın yazarı olan Mehmet Akif Ersoy’u Asım karakteriyle bütünleştirmek, bağımsızlık mücadelemizin önemini kavratmak, İstiklal Marşımızın ulusumuz ve bağımsızlığımız açısından önemini fark ettirmek.

Yarışmanın Kapsamı

Yarışmaya Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel ilkokul öğrencileri katılabilecektir.

Yarışmaya Katılım Şartları

Yarışma 3 kategoride yapılacaktır.

  • İlkokul Öğrencileri: Resim Yarışması
  • Orta Okul Öğrencileri: Şiir Yarışması
  • Lise Öğrencileri: Kompozisyon Yarışması

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

  • Resimlerin konusu “İstiklal Marşı ve Bağımsızlık Mücadelesi”
  • Resimler 35x50cm ölçülerindeki resim kâğıdına yapılacaktır.
  • Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, yağlıboya, kuru boya, guaj vb.)
  • Eserin ön yüzüne eser sahibiyle ilgili hiçbir bilgi yazılmayacak; arka yüzüne sırasıyla AD, SOYAD, OKUL, SINIF, NUMARA bilgileri yazılacaktır.

Eserlerin Teslimi

Yarışması başvuruları16 Nisan 2021tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Öğrenciler eserlerini okul müdürlüklerine teslim edecek; okullar kendileri tarafından oluşturulan komisyon marifetiyle yapacakları değerlendirme sonucu birinci olan eseri 21 Nisan 2021 tarihine kadar bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine imza karşılığında elden teslim edecektir.

Yarışmacılar şartnamenin sonundaki Taahhütname Formunu eksiksiz olarak doldurarak eserleri ile birlikte okul müdürlüklerine teslim edecekler; okullar birinci olan eser ile Taahhütname Formunu birbirine ataçlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edecektir.

Değerlendirme

Her okul, kendi bünyesinde oluşturacakları komisyon marifetiyle yapacakları değerlendirme sonucunda birinci olan eseri İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri de 22 Nisan 2021tarihine kadar eserleri Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderecektir. Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki “Eser İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından inceleme ve değerlendirmeler yapılacak ve derece alan eserler belirlenecektir.

*Kazananların belirlenmesinde Hikmet Kiler Vakfını, Vakıf tarafından atanan 1 jüri üyesi temsil edecektir.

İl Eser İnceleme Komisyonunca yapılacak değerlendirme sonucunda her kategoride ilk üçe giren eserin sahipleri, ödüllerini Hikmet Kiler Vakfı tarafından düzenlenen törende alacaktır. Yarışmada derece alan öğrencilerin isimleri, ilgili okullar ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün web sayfalarında ilan edilecektir.

Sonuçların Açıklanması

Sonuçlar 07 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak ve dereceye giren öğrencilere okulları yoluyla bilgi verilecektir.

Yarışma İletişim

0434 280 1300 (1326)

Mail: temelegitim13@meb.gov.tr

Mehmet Akif ve Bağımsızlık Mücadelesi Konulu Resim Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5.000 ₺

İkincilik Ödülü: 2.500 ₺

Üçüncülük Ödülü: 1.500 ₺

Yarışma Takvimi

Eserlerin Son Gönderilme/Teslim Tarihi: 16 NİSAN 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 7 MAYIS 2021

Ödül Töreni: 21 MAYIS 2021

Mehmet Akif ve Bağımsızlık Mücadelesi Konulu Resim Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://hkfl.meb.k12.tr/icerikler/istiklal-marsi-bagimsizlik-mucadelesi-ve-mehmet-akif-te-asim-karakteri-konulu-kompozisyon-yarismasi_10727531.html

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap