Pandemi Öyküleri Yarışması

Bursa Tabip Odası tarafından 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında, pandemi döneminde duygulandıran, düşündüren ve dünyaya yeni bir bakış açısıyla bakılmasını sağlayacak öyküler oluşturulması amacıyla Pandemi Öyküleri Yarışması düzenleniyor. Ödüllü öykü yarışması başvuruları devam ediyor.

Pandemi Öyküleri Yarışması

  Düzenleyen: Bursa Tabip Odası  
  Kategori: Edebiyat Yarışmaları, Hikaye Yarışması, Öykü Yarışması, İlkokul Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes.

  Son Başvuru Tarihi: 20 ŞUBAT 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 MART 2021
  Ödüller:

Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler çıkarılabilecek öykü seçkisinde yer alabilir. Yarışmada ilk 3 dereceye giren katılımcılara Bursa Tabip Odası’nın anmalığı (plaketi) armağan edilecektir. Seçici kurul gerek görürse özel ödül de verebilir.

   

- Advertisement -

Yarışma Amacı

14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında; dünyayı sallayan, silkeleyen, uyaran pandemiyle, başta sağlık çalışanları olmak üzere, tüm insanlık birlikte mücadele ederken, bizi duygulandıran, düşündüren, insana, dünyaya ve sağlığa yeni bir bakış yaratan öykülerle sağlık kavramını çoğaltmak.

Yarışma Kapsamı

 “14 Mart Tıp Bayramı Öykü yarışması” Bursa Tabip Odası tarafından düzenlenir. Yarışmanın organizasyonundan ve başvuru sürecinden Bursa Tabip Odası Kültür-Sanat ve Spor Komisyonu sorumludur.

Yarışma Konusu

“Pandemi”

Öykü Yarışması Başvuru Koşulları

 • Yarışma Türkiye çapındadır.
 •  Başvuru bir öykü ile olmalıdır. Bu öyküler daha önce yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.
 •  Yarışma herkese açıktır.
 •  Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
 •  Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmaz.
 •  Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda sav ve dilekleri olması durumunda öykü yazarı, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 •  Katılımcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.
 •  Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküleri Bursa Tabip Odası kitap haline getirebilir.

Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde Aranacak Koşullar

 • Öykü Türkçe yazılmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı tutulacaktır. Öyküler Türk dilinin özgünlüğü korunarak yazılmalı ve en fazla A4 boyutlarında 5 sayfa olmalıdır.
 • Yarışmaya katılacak öyküler; normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, 1,5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 5 kopya halinde çıktı alınmalı, bununla birlikte bir CD’ye kaydedilip hepsi birlikte bir zarfın içine konulmalıdır. Zarfın üzerine asla isim yazılmamalı yalnızca sol üst köşesinde katılımcının belirleyeceği yarışma kodu yazılmalıdır (Yarışma kodu üç harf ile üç rakamdan ibarettir. Örneğin: ABC123, FDG456, HBG380 gibi).
 • Kısa özyaşam bilgisi ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu kapalı bir zarfa konulmalı.
 • Yarışmacılar, yarışmayla ilgili BAŞVURU FORMU’nu doldurup imzalayacaktır. Başvuru formu; Bursa Tabip Odası’nın https://www.bto.org.tr adresinden bilgisayar çıktısı olarak temin edilebilir.
 • Yarışmacılar doldurdukları Başvuru Formu’nu ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu bir zarfın içine koymalıdır.
 • Yarışmaya katılacak 5 kopya üzerinde yazarına ait yarışma kodundan başka belirti olmayacaktır. Bu 5 kopya öyküyle birlikte Başvuru Formunu ve Özyaşam bilgilerini içeren zarfları(üç ayrı zarf), başka büyük bir zarf içine koyarak kargoyla göndereceklerdir.

Seçici Kurul

Engin Demiriz

Gönül Malat

Ömer Levent Soydinç

Dilek A. Yeğin

Şule Akköse Aydın

Başvuru Adresi ve İletişim

Bursa Tabip Odası Akademik Odalar Yerleşkesi Odunluk Mh. Akademi Cad. No:8 A2 Blok K:2 Nilüfer/BURSA adresine elden yada kargo gönderimi ile yapılacaktır.

İletişim 

Telefon: 0 224 453 52 10

E-posta: bto@bto.org.tr

Pandemi Öyküleri Yarışması Ödülleri

Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler çıkarılabilecek öykü seçkisinde yer alabilir. Yarışmada ilk 3 dereceye giren katılımcılara Bursa Tabip Odası’nın anmalığı (plaketi) armağan edilecektir. Seçici kurul gerek görürse özel ödül de verebilir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 ŞUBAT 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 10 MART 2021

Ödül Töreni: 2021

Pandemi Öyküleri Yarışması Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://www.bto.org.tr/pandemi-oykuleri-yarismasi-basladi/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.236 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap