Ayasofya Camii Kurmaca Hikaye Yarışması

MÜSİAD tarafından Ayasofya Camii hakkında bilgi ve farkındalığın artırılıp edebi yönü öne çıkan eserlerin verilmesini teşvik etmek amacıyla Ayasofya Camii Kurmaca Hikaye Yarışması düzenleniyor. İlgi duyan herkesin katılabileceği yarışma başvurularında son günler!

 

Ayasofya Camii Kurmaca Hikaye Yarışması

  Düzenleyen: MÜSİAD
  Kategori: Öykü, Hikaye, Edebiyat
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye
  Kimler Başvurabilir: İlgi duyan herkes.
  Son Başvuru Tarihi: 1 EYLÜL 2020
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 03 EKİM 2020
  Ödüller:

Birincilik Ödülü:  5.000 ₺

İkincilik Ödülü:  3.000 ₺

Üçüncülük Ödülü: 1.000 ₺

Yarışmanın Amacı

Toplumda ‘’Ayasofya Camii hakkında bilgi ve  farkındalık düzeyini yükseltmek, konuyla ilgili yaklaşımları öykü aracılığıyla anlatmak. Yazmayı kendine uğraş edinenlerin bakışı yansıtan hikâyelerini toplumla paylaşmalarına aracı olmak, gençlerin çalışmalarını desteklemek, geleceğin yazarları olacak yeteneklerin keşfedilmesini sağlamaktır.

Öykü Yarışması Katılma Koşulları

 1. Yarışma kalemine güvenen herkes katılabilir.
 2. Yarışmaya katılacak öyküler daha önce basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.
 3. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 5. Seçici kurulun yayınlamaya değer bulduğu öyküler kitap haline getirilir.
 6. Hikaye en az 10 en fazla 40 sayfa olmalıdır.
 7. Yarışmaya 35 yaşının üstündekiler katılamaz.
 8. Başvuru sahibi yukardaki şartları kabul etmiş sayılır.

Öykü Yarışmasına Gönderilecek Eserde Arananlar

 1. Öykünün konusu ‘’Ayasofya Camii” ile alakalı olmalıdır. Türkçe yazılmalıdır. Türk dilinin özgünlüğü korunarak en az 10 en fazla 40 sayfa olmalıdır.
 2. Yarışmaya katılacak öyküler; normal A4 boyutunda, 12 punto, 1.5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak mail olarak başvuru yapılmalıdır.
 3. Yarışmacılar yarışma ile ilgili internet sitemizdeki başvuru formunu doldurup yarışmaya katılabilir.
 4. Yarışmaya gönderilen öyküler Ayasofya Camii öykülerden oluşan bir kitap hazırlama ve yayınlama hakkını da saklı tutar.
 5. Başvuru için (www.gencmusiad.org.tr)

Özel Koşullar

1.    Yarışma başvuru belgesindeki sahibi, öykünün yasal sahibi olmalıdır.

2.    Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk hikaye sahibine aittir.

3.    Dernek Yarışmanın duyurulması ve sonuçların ilan edilmesine yönelik olarak hazırlanacak basın bültenlerinde ve basılı materyallerde eserle birlikte Dernek logosu ve Resmi Sponsorun logosunu birlikte kullanmakla yükümlüdür.

4.    Telif Hakları; Yarışmada dereceye giren ve basılmaya değer görülen öykülerin telif hakkı eser sahibi ile birlikte süresiz olarak MÜSİAD’a ait olacaktır. MÜSİAD, bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak Türkiye içinde veya dışında her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek, kullandırabilecektir.

Ayasofya Camii Kurmaca Hikaye Yarışması Ödülleri

Birinciye 5.000 TL
İkinciye 3.000 TL
Üçüncüye 1.000 TL

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi: 1 EYLÜL 2020

Sonuç Açıklanma Tarihi: 03 EKİM 2020

Ayasofya Camii Kurmaca Hikaye Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.gencmusiad.org.tr/haber-detay-ayasofya-camii-kurmaca-hikaye-yarismasi-252.html

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.221 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap