Bana Yalova’yı Anlat Kısa Öykü Yarışması

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından şehrin güzelliklerinin yansıtılması ve yetenekli gençleri teşvik edip ödüllendirmek amaçlarıyla Bana Yalova’yı Anlat Kısa Öykü Yarışması düzenleniyor. Ödüllü hikaye yarışması başvuruları devam ediyor.

 

Bana Yalova’yı Anlat Kısa Öykü Yarışması

  Düzenleyen: Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü 
  Kategori: Edebiyat Yarışmaları, Hikaye Yarışması, Öykü Yarışması, İlkokul Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Yalova 
  Kimler Başvurabilir:

Yalova’daki resmî ve özel liselerde okuyan 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri.

  Son Başvuru Tarihi: 24-25-26 ŞUBAT 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 5 NİSAN 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: 1.000 ₺
 
İkincilik Ödülü: 750 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 500 ₺
   

- Advertisement -

Yarışma Hakkında

Yalova, geçmişten günümüze kadar tarih kokan sokakları ve sıcak kanlı insanları ile oldukça merak konusu olan bir ilimizdir. Yalova oldukça köklü bir tarihe sahip olup pek çok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

Marmara Denizinin kıyısında , çok sevilen İstanbul’a bir adım yakınlıkta olan ilimiz ayrıca tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle kendine has yöresel yemekleri, türküleri, kıyafetleri ve halk oyunlarıyla ayrı bir öneme ve değere sahiptir.

Yerel özelliklerin olduğu postmodern çağ olarak atfedilen günümüzde, değerlerimiz disiplinlerarası bi yaklaşımla okullarımızda yükselmektedir. Bu bağlamda ilimizin edebi değerini arttırmak, okullarımızdaki genç kalemlerin sesini duyurmak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Bana Yalova’yı Anlat Liseler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlemiştir.

Yarışmanın Konusu

2020 Liseler Arası Kısa Öykü Yarışması’nın teması “Yalova” olarak belirlenmiş olup Yalova bulunan en az beş tarihi veya kültürel mekana yer verilmesi şartıyla Yalova ekseninde yazılacak bütün öyküler yarışma kapsamında kabul edilecektir.

Yarışmaya Katılım Şartları

 • Yarışmaya Müdürlüğümüze bağlı resmî ve özel liselerde okuyan 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri katılabileceklerdir.
 • Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacaklardır.
 • Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılan eserlerden Yalova temalı olan, Yalova’da bulunan en az beş tarihi veya kültürel mekana yer verilmiş ve öykü değeri bulunan bütün öyküler bir kitapta toplanacaktır. Yarışmaya eser gönderen bütün öğrenciler bu hususu kabul etmiş sayılırlar. Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım hakkını Yalova Millî Eğitim Müdürlüğüne ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını taahhüt eder.
 • Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
 • Yarışmaya başvuru yapanlar eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde,
 • -A4 kâğıt ebadında,
 • Times New Roman yazı tipi, -12 punto ve 1,5 satır aralıklı,
 • Sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk,
 • Eserler en az 1302 en fazla 1995 kelimeden oluşmalı ve word formatında hazırlanmalıdır. Word formatına hazırlanan eserler pdf formatına dönüştürülüp ıslak imzalı Ek-1 Başvuru Formu ve Taahhütnamesi taratılarak (cep telefonu veya yazıcıdan taranarak bilgisayar ortamında) öğrenciler tarafından okul idaresine mail ortamında gönderilmelidir (Pandemiden dolayı dijital ortamlar tercih edilmektedir.).
 • Eserin ilk sayfasına isim ve soy isim, okul adı, sınıf ve şube adı ile numara yazılacaktır.
 • Millî Eğitim Müdürlüğü, eser ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.
 • Başvurusunu tamamlayan her katılımcı kılavuzdaki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.
 • Yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkı, internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğüne aittir.
 • Okul idaresi “Yarışmaya Katılım Şartları”ndaki maddeleri biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserleri değerlendirmeye almayacaklardır.
 • Okul idaresi gelen eserler içerisinden en fazla ilk 3 (üç) eseri seçerek müdürlüğümüz adresine mail atılarak gönderilecektir.

Yarışma İletişim

Yarışma ile ilgili her  türlü  yazışma  ve  bilgi  almak  için  aşağıdaki  mail  adres  ve  telefon numarası kullanılacaktır.

E-mail: ab77@meb.gov.tr                                                  Telefon: 0 226813 62 36

Bana Yalova’yı Anlat Kısa Öykü Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 1.000 ₺

İkincilik Ödülü: 750 ₺  

Üçüncülük Ödülü: 500 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 24 – 25 – 26 ŞUBAT 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 5 NİSAN 2021

Ödül Töreni: NİSAN 2021

Bana Yalova’yı Anlat Kısa Öykü Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://yalova.meb.gov.tr/www/lise-ogrencileri-arasi-oyku-yarismasi/icerik/3869

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap