İlkokullar Arası Yalova’da Kış Öykü Yarışması

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından kış ayının güzelliklerinin yansıtıldığı, çeşitli kış anılarının yansıtıldığı eserlerin verilmesi için İlkokullar Arası Yalova’da Kış Öykü Yarışması düzenleniyor. Ödüllü öykü yarışması başvuruları devam ediyor.

 

İlkokullar Arası Yalova’da Kış Öykü Yarışması

  Düzenleyen: Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü 
  Kategori: Edebiyat Yarışmaları, Hikaye Yarışması, Öykü Yarışması, İlkokul Yarışmaları
  Kapsadığı Şehir: Yalova 
  Kimler Başvurabilir:

Yalova’daki 3 ve 4. sınıf öğrencileri. 

  Son Başvuru Tarihi: 15 ŞUBAT 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 26 ŞUBAT 2021
  Ödüller:
Birincilik Ödülü: 600 ₺
 
İkincilik Ödülü: 400 ₺
 
Üçüncülük Ödülü: 200 ₺
   

- Advertisement -

Yarışma Amacı

Kentlerde kış, köylerde kış, kasabalarda kış, ormanlarda, ev içlerinde, okulda, kapı ve pencere önlerinde kış… Yılın Aralık, Ocak ve Şubat aylarını içine alan kış mevsiminde soğuğun ürpertisi, yağmurun sesi ve karın sevimli görüntüsü kalpleri ısıtır adeta… Kar yağınca kışın en eğlenceli yanlarından biri de şüphesiz kartopu oynamak ve kardan adam yapmaktır. Kışın bir o kadar zorlu bir o kadar da eğlenceli yanı hepimizin duygusal dünyasına dokunur. Bir bardak çay, bir bardak sıcak süt ve belki de kışın içimizi ısıtan bir fincan sahlep bu zorlu yaşam şartlarını barındıran kış mevsimini özlememizi sağlar.

Kış mevsiminin bu duygusal karakteri ile minik kalplerimizi öykülerle buluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Kış Öyküleri İlkokullar Arası Öykü Yarışması düzenlemiştir.

Yarışmanın Konusu

2020 İlkokullar arası Öykü Yarışması’nın teması kış mevsimi olarak belirlenmiş olup konusu; Kış Öyküleri’dir.

Yarışmaya Katılım Şartları

 • Yarışmaya Müdürlüğümüze bağlı resmî ve özel ilkokullarda okuyan 3 ve 4. sınıf öğrencileri katılabileceklerdir.
 • Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacaklardır.
 • Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım hakkını Yalova Millî Eğitim Müdürlüğüne ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını velisi izni altında taahhüt eder.
 • Yarışmaya başvuru yapanlar eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, -A4 kâğıt ebadında,

-Times New Roman yazı tipi, -12 punto ve 1,5 satır aralıklı,

-Sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk ve

-Eserler 5 sayfayı geçmemeli ve word formatında hazırlanmalıdır. Word formatına hazırlanan eserler pdf formatına dönüştürülüp ıslak imzalı Ek-1 Başvuru Formu ve Veli İzni Taahhütnamesi taratılarak (cep telefonu veya yazıcıdan taranarak bilgisayar ortamında) öğrenciler tarafından okul idaresine mail ortamında gönderilmelidir (Pandemiden dolayı dijital ortamlar tercih edilmektedir.).

 • Eserin ilk sayfasına isim ve soy isim, okul adı, sınıf ve şube adı ile numara yazılacaktır.
 • Millî Eğitim Müdürlüğü, eser ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.
 • Yalnızca eserlerin dijital ortama aktarılmasında veya doğrudan dijital ortamda yazılmasında öğrenciler aile bireylerinden yardım alabilirler. Aile bireyleri öykülerin içeriğine müdahale etmemelidirler.
 • Başvurusunu tamamlayan her katılımcı kılavuzdaki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.
 • Yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkı, internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğüne aittir.
 • Okul idaresi “Yarışmaya Katılım Şartları”ndaki maddeleri biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserleri değerlendirmeye almayacaklardır.
 • Okul idaresi gelen eserler içerisinden en fazla ilk 3 (üç) eseri seçerek müdürlüğümüz adresine mail atılarak gönderilecektir.

Yarışma İletişim

Yarışma ile ilgili her  türlü  yazışma  ve  bilgi  almak  için  aşağıdaki  mail  adres  ve  telefon numarası kullanılacaktır.

E-mail: ab77@meb.gov.tr                                                  Telefon: 0 226813 62 36

İlkokullar Arası Yalova’da Kış Öykü Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü: 600 ₺

İkincilik Ödülü: 400 ₺  

Üçüncülük Ödülü: 200 ₺

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 ŞUBAT 2021

Sonuç Açıklanma Tarihi: 26 ŞUBAT 2021

Ödül Töreni: MART 2021

İlkokullar Arası Yalova’da Kış Öykü Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://yalova.meb.gov.tr/www/ilkokul-ogrencileri-arasi-oyku-yarismasi/icerik/3871

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.250 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap