İstikalden İstikbale 10 Kıta Tek Ruh Öykü Yarışması

Selçuklu Belediyesi tarafından, İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yılı münasebetiyle gençlerin İstiklal Marşı’na yönelik duygu  ve düşüncelerini aktarmaları, yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve genç yazarların ödüllendirilmesi amaçlarıyla İstikalden İstikbale 10 Kıta Tek Ruh Öykü Yarışması düzenleniyor. Ödüllü hikaye yarışması başvuruları devam ediyor.

İstikalden İstikbale 10 Kıta Tek Ruh Öykü Yarışması

Düzenleyen:Selçuklu Belediyesi
Kategori:Öykü Yarışması, Edebiyat Yarışmaları, Kültür – Sanat Yarışması
Hikaye Yarışmaları
Kapsadığı Şehir:Konya
Kimler Başvurabilir:Konya’da yaşayan 15 yaş üzeri ilgi duyan herkes.
Son Başvuru Tarihi:15 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:2 AĞUSTOS 2021
Ödüller:15-35 Yaş Kategorisi ve 36 Yaş Üzeri Kategorisi ayrı olmak üzere;
Birincilik Ödülü: 20 Gram Altın
İkincilik Ödülü: 10 Gram Altın
Üçüncülük Ödülü: 5 Gram Altın
Mansiyon Ödülü: 2.5 Gram Altın (4 ve 5.’lere)
Katılım sağlayan herkese: Türk Bayrağı ve Safahat Kitabı Hediye
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışmanın Amacı

Gençlerin öykü yazarak yazma becerilerinin; duygu, düşünce ve gözlem yeteneklerinin; İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yılına özel duydukları sevgi ve minneti kendi satırlarına aktaracakları bir ortam oluşturarak geleceğin yazarları olacak yeteneklerin keşfedilmesini sağlamaktır.

Yarışmanın Konusu

Değil mi, cephemizin sinesinde iman bir;

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir

(Mehmet Akif ERSOY)

Uğrunda canımızı seve seve feda edeceğimiz en önemli değer vatandır. Bu toprakları bize vatan kılan en önemli değerimiz ise “Milli Birlik ve Beraberlik” ruhudur.

 Katılım Şartları

 • 1. Kategoride Konya ilinde yaşayan 15 – 35 yaş arası hemşerilerimiz eserleri ile katılacaktır.
 • 2. Kategoride Konya ilinde yaşayan 36 yaş ve üstü hemşerilerimiz eserleri ile katılacaktır.
 • Katılımcılar “BİRLİK” teması üzerinden yazmış oldukları bir öykü ile katılım sağlayacaktır.
 • Gönderilecek öyküler bilgisayarda Word sayfasına Times New Roman yazı karakteriyle 11 punto büyüklüğünde yazılacak, sayfa numarası verilecek ve en az 1 en fazla 4 sayfa olacaktır. 4 sayfayı aşan öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanuna uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacaklardır.
 • Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
 • Katılımcılar hazırlayacakları word belgesinin herhangi bir yerinde adı, soyadı, adresi ve kişisel bilgileri yer almayacaktır. Başvuru formu eksiksiz doldurulacaktır.
 • Yarışmaya katılacak eserlerin telif haklarıyla ilgili olarak, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında 21. Maddesinde tanımlanan “İşleme”, 22. Maddesinde tanımlanan “Çoğaltma”, 23. maddesinde tanımlanan “Yayma”, 24. maddesinde tanımlanan “Temsil” ve 25. maddesinde tanımlanan “İşaret, Ses ve/veya Görüntü Nakline Yarayan Vasıtalarla Umuma İletim” mali haklarını kullanma hususunda katılımcıların izni doğrultusunda Selçuklu Belediyesine tam ruhsatla yetkilendirilmiş sayılacaktır. Bu yetkilendirme için ekli taahhütnamenin eser sahibi öğrenciler tarafından doldurulması gerekmektedir.
 • Öykü sahipleri, yarışmaya katılmakla hikâyelerinin yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar. Yayımlanan hikâyelere ayrıca telif ücreti ödenmez.
 • Selçuklu Belediyesi uygun bulduğu eserleri kitaplaştırabilir. Kitapta yer alacak öyküler için dereceye girmiş veya girmemiş fark etmeksizin ayrıca telif ödenmez.
 • Yarışma kapsamında verilecek kişisel veriler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca üçüncü kişi, kurum vb. ile paylaşılmayacak, Selçuklu Belediyesince saklanacaktır.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir.
 • Eser sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi veya manevi uyuşmazlıklardan Selçuklu Belediyesi sorumlu değildir.
 • Şartname kapsamı dışında kalan hususlar ve anlaşmazlıkların çözümünde takdir yetkisi, Selçuklu Belediyesine aittir.

Başvuru Adresi

www.selcukludapekguzelseyler.com

Yarışma Jürisi

 • Abdullah HARMANCI (YAZAR)
 • Aykut ERTUĞRUL (YAZAR VE EDİTÖR)
 • Sadık YALSIZUÇANLAR (YAZAR VE YAPIMCI)

Yarışma İletişim

SELÇUKLU BELEDİYESİ
Telefon: 0 (332) 224 36 00
Mail: kultur@selcuklu.bel.tr
Adres: Şeyh Şamil Mahallesi Doçent Doktor Halil Ürün Caddesi No: 19 Selçuklu/KONYA

İstikalden İstikbale 10 Kıta Tek Ruh Öykü Yarışması Ödülleri

15-35 Yaş Kategorisi ve 36 Yaş Üzeri Kategorisi ayrı olmak üzere;
Birincilik Ödülü: 20 Gram Altın
İkincilik Ödülü: 10 Gram Altın
Üçüncülük Ödülü: 5 Gram Altın
Mansiyon Ödülü: 2.5 Gram Altın (4 ve 5.’lere)
Katılım sağlayan herkese: Türk Bayrağı ve Safahat Kitabı Hediye

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 15 TEMMUZ 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 2 AĞUSTOS 2021

İstikalden İstikbale 10 Kıta Tek Ruh Öykü Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://www.selcukludapekguzelseyler.com/oyku-yarismasi

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.231 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap