Seed Drive Programı Ideathonu

TürkTraktör ve Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) işbirliğinde, gençlerin traktör ve iş makinelerine yönelik yenilikçi ve inovatif bir uygulama veya oyun fikri çıkarmaları, fikirlerini jüriye sunma fırsatı elde etmeleri ve girişimcilik ve kariyer yolculuğuna etkili ve sürdürülebilir bir giriş yapmaları amaçlarıyla Seed Drive Programı İdeathonu düzenleniyor. Ödüllü fikir maratonu başvuruları devam ediyor.

Seed Drive Programı Ideathonu

Düzenleyen:TürkTraktör ve Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) işbirliğinde
Kategori:Proje Yarışmaları, Girişimcilik Yarışması, Fikir Yarışmaları,
Tasarım Yarışması
Kapsadığı Şehir:Tüm Türkiye
Kimler Başvurabilir:Üniversitelerin/yüksekokulların STEM-A bölümlerinde (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat bölümleri) okuyan veya üniversiteden en fazla iki sene önce mezun olan herkes.
Son Başvuru Tarihi:2 ARALIK 2023
Sonuç Açıklanma Tarihi:9 ARALIK 2023
Ödüller:Birincilik Ödülü: Apple Watch Series 8 (Takım üyelerinin her birine)
İkincilik Ödülü: Apple Airpods 3 (Takım üyelerinin her birine)
Üçüncülük Ödülü: Self Made Human International Academy’den Yeni Nesil Düşünce ve Geleceğe Hazırlık Eğitimi (Takım üyelerinin her birine)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Hakkında

TürkTraktör ve Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) işbirliğinde Filizlerin Mucizeleri Teknoloji ve İnovasyon Projesi kapsamında Seed Drive Programı başlıyor! 13-24 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşecek bu keyifli ve öğretici yolculuğun bir parçası olmak istersen bu fırsatı kaçırma!

Bireysel olarak başvurabileceğin Seed Drive Programı’nda girişimcilik ve yatırımcı sunumu eğitimi, tarım ve iş makineleri sektörlerinde sürdürülebilirlik ile ilgili farkındalık ve bilgilendirme eğitimleri, UI/UX’e giriş ve prototip eğitimleri alacaksın. Eğitimlerin ardından 3 gün süren Ideathon’da traktör ve iş makinelerine yönelik yenilikçi ve inovatif bir uygulama veya oyun fikri çıkartacak ve bunu bir jüriye sunma fırsatı yakalayacaksın!

Yarışma Şekli ve Süreci

Çevrimiçi gerçekleşecek programda TürkTraktör liderleri, deneyimli mentor ve eğitmenlerle bir araya gelerek fikirlerini en ileri düzeye ulaştırırken aynı zamanda girişimcilik ekosistemine de adım atmış olacaksın!

Ayrıca programa katılan tüm takımlar program sonrasında mentorluk alıp farkındalık kazanacakları TürkTraktör Kendini Keşfet çevrimiçi atölyesine katılacaktır. Tüm bunların ötesinde tüm katılımcılar girişimcilik ve kariyer yolculuğuna etkili ve sürdürülebilir bir giriş yapmış olacak.

Yarışma Kapsamı

Üniversitelerin veya yüksekokulların STEM-A bölümlerinde (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat bölümleri) okuyorsan veya üniversiteden en fazla iki sene önce mezun olduysan, tarım ve/veya iş makineleri teknolojilerini geliştirmek ve söz konusu sektörlerin sürdürülebilirliği için çözümler üreterek değer yaratmak istiyorsan bu programa hemen başvur!

Diğer Hususlar

Programa nasıl katılabilirim? Başvuru için bir ön koşul var mı?

Programa kayıt olmak için başvuru formunu doldurabilirsin. Tek ön koşulumuz STEM-A bölümlerinde okumanız (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat bölümleri) veya bu bölümlerden en fazla 2 yıl önce mezun olmanız.

Programa bireysel mi takım olarak mı başvurmam gerekiyor?

Programa bireysel başvuru alınıyor. Başvuru formunda kendinizi en iyi şekilde ifade ederseniz sizi daha iyi tanıyacak ve programı size uyumlu hale getireceğiz.

Katılımcılar programın ilk kısmı olan farkındalık ve ilham seanslarında bireysel olarak devam ederken Ideathon’un ilk gününde kolaylaştırıcılar tarafından takımlaştırılacak ve Ideathon’a takımlar halinde devam edeceklerdir.

Programa katılacak toplam kişi sayısı 75-90 arasında değişecek

Seçim süreci nasıl işleyecek?

Adayların başvurusu ilk aşamada Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın oluşturduğu jüri tarafından incelenecek. Kısa aday listesi oluştuktan sonra TürkTraktör’ün de aralarında bulunduğu bir jüri, katılımcı takımlara karar verecek.

Programa katılan takımları başka ne gibi avantajlar bekliyor?

Program boyunca katılımcılar çözüm önerilerini hayata geçirirken GİRVAK ve TürkTraktör’den liderlerle bir araya gelecek, onlardan içgörü ve öneriler alarak fikirlerini geliştireceklerdir.

Ideathon’da dereceye giren takımlar hediyeler kazanma ve TürkTraktör liderleriyle 2023’ün ilk çeyreğinde bir araya gelme fırsatı yakalayacak. Programa katılan tüm katılımcılar TürkTraktör Kendini Keşfet çevrimiçi atölyesine katılma fırsatı yakalayacaklar.

Takımlarla hangi kanallar üzerinden iletişim kurulacak?

Süreç boyunca takımlarla Slack uygulaması ve e-posta üzerinden iletişime geçilecek. Ideathon boyunca ise takımlardan Canva, Miro ve Slack uygulamalarını kullanmalarını bekliyoruz.

Program çevrim içi mi yoksa fiziksel mi gerçekleşecek?

Programın tamamı çevrim içi olacak.

Yarışma İletişim

info@turktraktorseed.com.tr

Seed Drive Programı Ideathonu Ödülleri

Birincilik Ödülü: Apple Watch Series 8 (Takım üyelerinin her birine)
İkincilik Ödülü: Apple Airpods 3 (Takım üyelerinin her birine)
Üçüncülük Ödülü: Self Made Human International Academy’den Yeni Nesil Düşünce ve Geleceğe Hazırlık Eğitimi (Takım üyelerinin her birine)

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 2 ARALIK 2023

Başvuru Sonuçlarının Açıklanması: 9 ARALIK 2023

Ideathon Yarışması Finali: 22-24 ARALIK 2023

Seed Drive Programı Ideathonu Detaylı Bilgi ve Başvuru için: https://turktraktorseed.com.tr/

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.235 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap