Sizin Kadrajınızdan Şanlıurfa Fotoğraf Yarışması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin fotoğraf sanatı yoluyla yansıtılması, bu zenginliklerin tanıtımının sağlanması ve fotoğraf sanatçılarını desteklemek amaçlarıyla Sizin Kadrajınızdan Şanlıurfa Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Ödüllü fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor.

Sizin Kadrajınızdan Şanlıurfa Fotoğraf Yarışması

  Düzenleyen: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
   Kategori: Fotoğraf Yarışmaları, Kültür – Sanat Yarışması
  Kapsadığı Şehir: Tüm Türkiye 
  Kimler Başvurabilir:

İlgi duyan herkes

  Son Başvuru Tarihi: 25 HAZİRAN 2021
  Sonuç Açıklanma Tarihi: 2021
  Ödüller: Dereceye giren ilk üç yarışmacıya aileleriyle birlikte (4 kişi), Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek Turizm Gezisi Ödülü.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yarışma Amacı

Fotoğraf sanatı yoluyla, Şanlıurfa ilinin tarihi, kültürel ve doğal turistik değerlerinin fotoğraflanarak, turizm potansiyelinin ortaya çıkması, kente ait güncel görsel belleğin oluşturulması, gelecek kuşaklara bu günlerle ilgili görsel bilgi aktarımı yapmak, fotoğraf sanatına ve sanatçısına destek vermek amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Konusu

Şanlıurfa ili, doğal güzelliklerinin yanında, tarihi evleri, su yapıları, camileri, kaleleri vb. kültürel mirasıyla ve sosyal yaşamıyla turistik değerleri bünyesinde barındırmaktadır. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar ile bu zengin yelpazeye katkı sağlanacaktır.

 Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları

 1. Fotoğraflar Şanlıurfa il sınırları içinde çekilmiş olmalıdır.
 2. Fotoğraflar dijital çekilmiş renkli görüntülerden oluşmalıdır.
 3. Her bir katılımcı, en fazla 2 fotoğraf ile katılabilir. 
 4. Drone ile çekilmiş fotoğraflar değerlendirilmeyecektir.
 5. Yarışmaya katılım ücretsizdir. 
 6. Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir.
 7. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır.

Yapıtların Teslimi

 1. Katılımcılar, etkinlik.sanliurfa.bel.tr adresinden şartnameyi okuyarak, online olarak katılım formlarını dolduracaklardır.
 2. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların son katılım tarihine kadar kultur@sanliurfa.bel.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
 3. Yarışmaya sadece kultur@sanliurfa.bel.tr adresine gönderilen eserler kabul edilecektir.
 4. Baskı, CD/DVD ile katılım kabul edilmeyecektir.
 5. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, (en yüksek sıkıştırılmamış kalite) ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1980 piksel ve 3 Mb’ dan küçük 4 Mb’ dan büyük olmayacak boyutta yüklenecektir.
 6. Yüklenecek fotoğrafları isimlendirirken çekilen yerin ismi yazılarak yükleme yapılacak maile kişisel bilgiler yazılacaktır. Türkçe karakterlerin kullanılması sorun teşkil etmez.
 7. Yukarıdaki boyutları karşılaması koşuluyla cep telefonuyla çekilen fotoğraflar da katılabilir.

Genel Katılım Koşulları

 1. Yarışma; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının 1. dereceden yakınları dışında, amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı herkese açıktır.
 2. Fotoğraflar, Şanlıurfa il sınırları içerisinde çekilmiş ve daha önce hiç bir yarışmada ödül ve sergileme almamış olmalıdır. Benzer fotoğraflarda, fotoğrafı çekenin ve kadraj değişikliğinin belirgin olması şarttır.
 3. Daha önce ödül ve sergileme almış fotoğrafların tekrar katıldığı tespit edildiği zaman yarışma dışı bırakılır. Ödül almış ise ödülü geri alınır. Bu durum diğer sıralamaları değiştirmez. Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.
 4. Katılımcı, mail adresi ile gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından Şanlıurfa sınırları içinde çekilmiş ve güncel fotoğraflar olmalıdır. Güncelliğini yitirmiş fotoğraflar ve başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.
 5. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına, sergilenmesine izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 6. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 7. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.

Diğer Hususlar

 1. Yarışma sonuçları, Büyükşehir Belediyesi (https://www.sanliurfa.bel.tr) web sitesi ile sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.
 2. Fotoğraflar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.
 3. Seçici Kurul’un değerlendirme sonucu katidir, sonuçlara itiraz hakkı yoktur.
 4. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yarışma şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 5. Değerlendirme puanı, tüm üyelerin vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır. Puanların eşit olması halinde ödül doğum tarihi itibari ile yaşı küçük olana verilecektir.
 6. Son başvuru tarihi 25.06.2021 tarihidir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 7. Yarışmaya 20 katılımcının altında başvuru olması durumunda yarışma iptal edilecektir.

Yarışma İletişim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı

Turizm Tanıtım Şube Müdürlüğü

Bey Kapısı Mahallesi, Sanat Sokağı

0531 632 43 63

Sizin Kadrajınızdan Şanlıurfa Fotoğraf Yarışması Ödülleri

Dereceye giren ilk üç yarışmacıya aileleriyle birlikte (4 kişi), Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek Turizm Gezisi Ödülü.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 25 HAZİRAN 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi: 2021

Sizin Kadrajınızdan Şanlıurfa Fotoğraf Yarışması Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://etkinlik.sanliurfa.bel.tr/sizin-kadrajinizdan-sanliurfa

Yarışma Duyuruları Platformu ile yarışmayı düzenleyen kuruluş bilgileri arasında farklılık olması durumunda yarışmayı düzenleyen kuruluşun verdiği bilgiler esas alınmalıdır.

Yarışmalardan İlk Siz Haberdar Olun!

Haber bültenimize abone olun ve diğer 2.246 aboneye katılın. Fırsatları gözden kaçırmayın!
Cinsiyet
Yorum Yap